حریف سپاهان و حرف‌های تند در آستانه بازی حساس!

حریف سپاهان و حرف‌های تند در آستانه بازی حساس

به گزارش ورزش کده : شگفتی‌ساز این فصل فوتبال ایران برای اولین بار در این فصل از عملکرد داوران به شدت گلایه می‌کند.سایت اخبار ورزشی ورزش کده همراه شما ورزشی ها می باشد.

حریف سپاهان و حرف‌های تند در آستانه بازی حساس!

ملوان در چند هفته گذشته نتایج خوبی کسب نکرده و این موضوع در حالی رقم خورده که شاگردان مهدی تارتار از بروز اشتباهات داوری به شدت خشمگین و ناامید هستند.

همه چیز از بازی پرسپولیس در ورزشگاه آزادی آغاز شد که به نظر سرخپوشان با یک گل افساید و در حالی که کاپیتان آنها از اخراج فرار کرده بود، ملوان را شکست دادند و سپس در سه بازی بعدی هم سوت داوران به زعم باشگاه ملوان ناعادلانه زده شد.

حالا در آستانه بازی حساس با سپاهان، باشگاه ملوان نگران اتفاقات این دیدار است و ارش فهمیده مدیرعامل و سرمایه گذار این باشگاه در گفتگو با خبرنگار ما با همان ادبیات و لحن آرام خود از این وضعیت انتقاد کرده است.

نکته جالب اینکه او در این مصاحبه به حضور داوران بازنشسته در تیم‌ها نیز پرداخته که این موضوع این فصل در تیم‌هایی نظیر تراکتور، سپاهان، ذوب‌آهن، شمس آذر و… وجود داشته است.

تعداد امتیازهایی که ملوان در این فصل، بر اثرِ اشتباهات داوری از دست داده‌، کاملن بر رتبه‌ی تیم در جدول اثرگذار بوده است. این موضوع از آن رو برایِ هوادارانِ ملوان سنگین و غیرقابلِ پذیرش است که ملوانی‌ها، از هر نسلی که باشند، خاطراتِ تلخی از دوره‌هایِ مختلفِ لیگ و جام حذفی و اتفاقاتِ فاحش و تاثیرگذارِ داوری دارند. به این موضوع، اضافه کنید فرسنگ‌ها فاصله در امکانات و منابع با تیم‌هایِ دیگر و نابرابری‌هایِ فراوانِ موجود را.

بی تعارف، فوتبالِ ایران، یک فوتبال دولتی است، دولتی به این معنی که این فوتبال از محلِ منابعِ عمومی، کارخانه‌هایِ صنعتی و معادن و سازمان‌هایی که متعلق به همه‌ی ایرانیان است و قاعدتا می‌بایست در اختیارِ دولت باشند، تغذیه می‌شود، اما در تقسیم این منابع، ملوان و یکی دو تیمِ دیگر هیچ سهمی نداشته و ندارند. همان طور که وزیر محترم ورزش نیز به این موضوع اشاره فرمودند ملوان با قدمت بیش از پنجاه سال از داشتن یک استادیوم استاندارد و به روز مشابه آنچه در شهرهای دیگر «گاها شهر های غیر فوتبالی» محروم است. در واقع ملوان در بی عدالتی مطلق، از لحاظِ امکانات، زیرساخت‌ها، زمین و کمپ و منابعِ مالی، و در فقدانِ کلیه‌ی ساختارهایِ زیربنایی و سازمانی، وارد مستطیل سبز شده و حداقل انتظار دارد در طولِ نود دقیقه‌ی بازی، از شرایطِ عادلانه و مساوی با حریفان برخوردار باشد، اما متأسفانه ناعدالتیِ بیرون از زمین، بارها تا داخلِ زمین بسط یافته و بارها از محلِ داوری و از نحوه‌ی مدیریت و برگزاریِ مسابقه، و شرایطِ ناامن و نامساعد استادیوم‌هایِ میزبان خود، متضرر شده و هرگز از بخشِ نظارت بر مسابقات و نماینده‌هایِ قانونیِ حاضر در محلِ برگزاری، شاهد احقاقِ حقِ خود نبوده است.

با تمامیِ این اوصاف، باشگاه ملوان هم‌چنان تمامیِ وقایعِ از سر گذرانده در این فصل را ناشی از “اشتباهات” و “ضعف‌هایِ” عواملِ داوری، نظارت و برگزاری بازی‌ها می‌داند و لاغیر.

بله تیم خیلی آرامی در بخش داوری هستیم و شاید به همین خاطر متضرر می‌شویم. از دیگر سو حضورِ چشم‌گیرِ یک یا چند داورِ قدیمی یا محروم، با عناوینِ متنوعِ مشاوره و مدیریت و امثالهم، در ترکیبِ بسیاری از تیم‌هایِ رقیب حیرت آور است و ذهنیت هواداران باشگاه ملوان و دیگر باشگاه‌ها تا به امروز با این پرسش مهم دست به گریبان بوده است که آیا این امر متداولی در فوتبال امروز دنیا می‌باشد؟

بدیهی است که شفافیت در رفتار و عملکرد بسیار نکو می‌باشد ولی با وجود کمیته‌ی محترم داوران و پیش بینی نظارت‌های موجود بهتر است این موضوعات به مقامات بالادستی سپرده شود تا به افرادی که خدای نکرده شبه روابط ناسالم و خارج از زمین فوتبال را به ذهن متبادر می‌کنند.

باشگاهِ ملوان البته که برایِ برقراریِ عدالت در بیرون از زمین و دریافتِ حقِ مسلم خود و طرفداران و مردمِ انزلی و استانِ گیلان، از سهمِ پرداخت نشده در منابع و زیرساخت‌ها و امکانات تلاش کرده و با همراهی و پشتیبانی مردم و مدیران و مسئولان شهر و استان، به این تلاش‌ها ادامه خواهد داد،ولی از سوی دیگر نمی‌پذیرد تا به سادگی از انبوهِ نا عدالتی‌ها در حق‌ش عبور کنند و برایِ ملوان نقشِ تزئینی شیئی “اصیل” و “با ریشه” را در نمایشِ فوتبال حرفه‌ایی کشور قائل شوند.

باشگاه ملوان، در بازی‌هایِ باقی مانده از لیگ و جامِ حذفی، از تمامی مدیران و مسئولانِ برگزاری جام‌ها، به شدت انتظار دارد تا از پیش‌زمینه‌هایِ “اشتباه‌زا” جلوگیری به عمل آمده و در روزهایی که خدای نکرده با هر اشتباه ممکن است سرنوشت یک تیم یا شهر به کلی عوض شود، کام هوادارن و مربیان و بازیکنان و زحمت کشان واقعی فوتبال به ناکامی تبدیل شود.

حتما ببینید

فوری و رسمی: تراکتور واگذار شد!

فوری و رسمی: تراکتور واگذار شد!

به گزارش ورزش کده : باشگاه تراکتور از واگذاری امورات خود به هیئت فوتبال خبر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *