دشمنان اصلی ‏VAR‏: لیورپول، آرسنال، فارست‏

دشمنان اصلی ‏VAR‏: لیورپول، آرسنال، فارست‏

به گزارش ورزش کده : درخواست وولورهمپتون برای حذف ‏VAR‏ خبرساز شده اما شورش ‏علیه این فناوری توسط سه باشگاه دیگر کلید زده شد. ‏سایت اخبار  ورزش کده همراه شما ورزشی ها می باشد.

دشمنان اصلی ‏VAR‏: لیورپول، آرسنال، فارست‏

لیگ برتر دیرتر از رقبایش به ‏VAR‏ روی خوش ‏نشان داد و سری آ و بوندس‌لیگا دو فصل زودتر و لیگ یک و لالیگا ‏یک فصل زودتر از لیگ برتر انگلیس از این فناوری استفاده کردند.

باشگاه‌های لیگ برتری در فصل 19-2018، در فصلی که لیگ یک و ‏لالیگا از ‏VAR‏ استفاده کردند، علیه استفاده از آن رای دادند ولی فصل ‏بعدی آنها چاره‌ای جز پذیرش فناوری نداشتند. لیگی که از فصل 14-‌‏2013 از فناوری خط دروازه یا چشم شاهین استفاده می‌کند پنج فصل ‏است که با ‏VAR‏ خو گرفته است. اما رابطه لیگ برتر و این تکنولوژی ‏همیشه پرتنش بوده است.

همه چیز از اوایل فصل جاری شروع شد زمانی که لیورپول در آن بازی ‏مشهور 1-0 به تاتنهام باخت و در این مسابقه گل لوئیس دیاز برای ‏قرمزها به غلط آفساید گرفته و مردود شد. این گل حتی برای بررسی ‏VAR‏ نرفت و کمیته داوران با پذیرش اشتباهش گفت: “این یک ‏اشتباه انسانی بزرگ و واضح بود و اگر صحنه به ‏VAR‏ می‌رفت گل ‏حتما تایید می‌شد”.‏

لیورپول خشمگین از همان لحظه کارزار علیه ‏VAR‏ را کلید زد. ‏سایمون هوپر در شکست 1-0 وولوز مقابل یونایتد در الدترافورد هم ‏بار دیگر مرتکب اشتباهی بزرگ شد و درن انگلند به عنوان داور ‏VAR‏ ‏در این اشتباه با او شریک بود. اشتباهی که به محرومیت این دو ‏داور منجر شد و وولوز را با لیورپول همراه کرد. ‏

کمی بعد آرسنال هم به این دو باشگاه پیوست و مثلث دشمنی با ‏VAR‏ در انگلیس شکل گرفت. آرسنال در بازی جنجالی مقابل نیوکسل ‌‏1-0 شکست خورد ولی گل آنتونی گوردون به عقیده همه کارشناسان ‏داوری باید مردود می‌شد. میکل آرتتا بعد از بازی تا مدت‌ها با ‏شدیدترین لحن به کمیته داوران حمله می‌کرد. او حتی گفته بود: “‏این رسوایی مایه شرم است. باورتان نمی‌شود چقدر پیام می‌گیرم که ‏این روند نباید ادامه پیدا کند. شرم بر شما”.

حتما ببینید

فوری و رسمی: تراکتور واگذار شد!

فوری و رسمی: تراکتور واگذار شد!

به گزارش ورزش کده : باشگاه تراکتور از واگذاری امورات خود به هیئت فوتبال خبر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *