کارگرجم : فرهاد مجیدی به خوبی از تجربیات بزرگان استفاده می کند

به گزارش ورزش کده ، پیشکسوت استقلال گفت: فرهاد مجیدی جوان است اما به خوبی از تجربیات مربیان بزرگ که کنارشان کار کرده در امر مربیگری استفاده می‌کند. سایت اخبار ورزش کده همراه شما ورزشی ها می باشد.

نتایج استقلال در فصل جاری لیگ برتر باعث شده تا اغلب پیشکسوتان این باشگاه نسبت به عملکرد این تیم در راه رسیدن به قهرمانی فصل بیست و یکم لیگ برتر امیدوارانه صحبت کنند. اکبر کارگرجم فوتبالیست سالهای دور استقلال در دهه ۵۰ و ۶۰ در گفت‌وگو با خبرورزشی، درباره شرایط استقلال، اوضاع و احوال این تیم پس از حذف از آسیا و مسائل دیگر در ارتباط با سرمربی جوان این تیم اظهاراتی را مطرح کرد.

کارگرجم : فرهاد مجیدی به خوبی از تجربیات بزرگان استفاده می کند

اوضاع استقلال در فصل جاری به ویژه در نیم فصل اول را چطور ارزیابی کردید؟

به نظرم کار برای باشگاه استقلال در شرایطی که این همه رقیب جدی و پولدار در مسابقات حضور دارند آسان نیست. ظاهراً این فصل وضعیت باشگاه از نظر مدیریتی در آرامش بهتری قرار گرفته و این را می‌توان به وضوح در رفتار مربیان و بازیکنان تیم حس کرد. در این چند سال مهمترین نقطه باشگاه اتاق مدیریت بود که هرگز رنگ آرامش را به خودش نمی‌دید و دائماً جنگ و دعوا باعث بر هم ریختن تمرکز مربیان و بازیکنان می‌شد. ولی من شخصاً در این مدت هیچ سر و صدایی از اتاق مدیریت باشگاه استقلال نشنیدیم. همین‌ها می‌تواند زمینه ساز به دست آوردن نتایج خوب استقلال در این فصل باشد. چون بالاخره بازیکنانی که در استقلال بازی می‌کنند حتما لیاقت این را داشته اند که به این باشگاه بزرگ برسند. چنین بازیکنانی وقتی آرامش داشته باشند از پس هر مشکلی بر می‌آیند.

مهمترین عوامل موفقیت یک تیم مثل استقلال فقط آرامش در اتاق مدیریت باشگاه است؟

سه عامل می‌تواند باعث موفقیت یک تیم فوتبال شود. سه مدیر که اتفاقات باشگاه، بیرون زمین و درون زمین را در اختیار خود داشته باشند. در درون زمین، یک کاپیتان مقتدر و با تجربه می‌تواند مشکلات را به موقع حل کند. بیرون زمین یک سرمربی مطمئن و محکم می‌تواند نیمکت و تیمش را در اختیار خودش داشته باشد و در باشگاه یک مدیر توانا و مقتدر است که همه این مسائل به علاوه اتفاقاتی که می‌تواند باعث تنش در کل مجموعه شود را کنترل کند.

از عوامل موفقیت استقلال در فصل جاری دیگر به چه چیزهایی میشود اشاره کرد؟

این که تیم بازیکنان جوان و باتجربه را کنار هم قرار داده اتفاق خوبی است. آینده استقلال با این شرایط روشن است. امیدوارم نتایج روز به روز بهتر از این شود.

انتظار چنین نتایجی از فرهاد مجیدی بدون سابقه مربیگری جز استقلال را داشتید؟

فرهاد مجیدی یک مربی جوان است. او در دوران فوتبالش با مربیان بزرگی کارکرد. چه در ایران و چه در خارج. مجیدی یک فوتبالیست دنیا دیده است که در رده ملی و باشگاهی در جاهای مختلف توپ زده و به هر حال اگر از هر سال و هر فصلی یکی دو تجربه هم به دست آورده باشد به اندازه ۲۰ سال تجربه با خودش دارد. ضمن اینکه او در این چند سال که در استقلال کنار دست یکی دو مربی خارجی(شفر و استراماچونی) کار کرد، راه و رسم کار در این باشگاه را بهتر یاد گرفت. حالا هم دوست دارد هر آنچه در وجودش است برای استقلال بگذارد. ما پیشکسوتان هم چیزی جز موفقیت استقلال نمی‌خواهیم و دوست داریم این مربی جوان بتواند استقلال را به جایی که شایسته اش است برساند.

علت حذف استقلال از لیگ قهرمانان چه بود؟

سهل انگاری مدیران. اینکه کسی برای این باشگاه دل نسوزاند. مثل پدری که شرایط تحصیل را برای فرزندش فراهم نمی‌کند و فقط به فکر خودش است. پدری که مسئولیت پذیری ندارد. کسانی که مدیریت باشگاه را در سالهای گذشته در اختیار داشتند جز معروف شدن خودشان به چیزی فکر نکرده اند و باشگاه را به امان خدا رها کردند. باشگاهی مثل استقلال با این سابقه در آسیا لیاقت چنین اتفاقاتی را ندارد. این باشگاه همیشه هدفش قهرمانی بوده ولی امروز می‌بینیم این مدیران نابلد، چه بلایی بر سر این باشگاه آورده اند.

حتما ببینید

شماره ۹ استقلال

شماره ۹ استقلال

شماره ۹ در تیم فوتبال استقلال تهران یکی از شماره‌های نمادین و پرافتخار است. این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *