رئیس کمیته ملی المپیک از اردوی تیم ملی کشتی آزاد دیدن کرد

به گزارش ورزش کده ، سیدرضا صالحی‌امیری رییس کمیته‌ملی المپیک به‌صورت سرزده در خانه‌کشتی شهید مصطفی صدرزاده حضور یافت. سایت اخبار ورزش کده همراه شما ورزشی ها می باشد.

رئیس کمیته ملی المپیک از اردوی تیم ملی کشتی آزاد دیدن کرد

دراین حضور سرزده و بدون اعلام قبلی، رییس کمیته‌ملی المپیک از اردوی تیم‌ملی کشتی‌آزاد بازدید و با علیرضا دبیر رییس فدراسیون‌کشتی و اردوشنینان تیم‌ملی کشتی‌آزاد دیدار و گفتگو کرد. صالحی‌امیری ضمن ضمن دیدار و گپ و گفت صمیمانه با ملی‌پوشان، در جریان روند تمرینی و آماده‌سازی اردونشینان قرار گرفت و در بخشی از سخنانش گفت: ما (کمیته المپیک)و وزارت ورزش متعهد هستیم و هر چه می‌توانیم باید کمک کنیم، هیچ منتی هم نمی‌گذاریم. فلسفه حضور ما و وزارت ورزش حمایت از ۵۲ فدراسیون و در راس آن فدراسیون کشتی است. علیرضا دبیر همه تلاش و جوش و خروشی که دارد برای ارتقای کشتی است. صالحی امیری همچنین برای اعضای تیم‌ملی کشتی‌آزاد در رقابت‌های پیشِ‌رو آرزوی موفقیت و پیروزی کرد.

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون‌کشتی نیز ضمن خیر مقدم به صالحی‌امیری رئیس کمیته‌ملی المپیک، گزارشی از روند آماده‌سازی ملی‌پوشان و وضعیت کشتی کشور ارائه کرد و گفت تمام تلاش خود را به‌کار خواهیم بست تا کشتی در رقابت‌های پیشِ‌رو از جمله بازی‌های‌آسیایی ۲۰۲۲ چین و بازیهای‌المپیک ۲۰۲۴ فرانسه، مثل همیشه افتخارآفرین باشد.

متاسفانه چند ماهی بود رابطه فدراسیون‌کشتی و کمیته‌المپیک تا حدودی تیره و تار شده، طرفین با رفتاری نه‌چندان دوستانه با یکدیگر برخورد کرده، اختلاف نظرات و سوءتفاهمات بین این دو نهاد پرتلاش ورزش، به حکایت “ارّه بده ، تیشه بگیر” تبدیل شده بود! حالا که صالحی‌امیری با حضور سرزده در اردوی تیم‌ملی کشتی، بوی خوش آشتی‌کنان با کشتی را در فضای ورزش کشور پراکنده ساخته، انتظار می‌رود علیرضا دبیر نیز تدبیر بهتری برای ادامه همکاری با کمیته ملی المپیک در پیش بگیرد. 

رییس فدراسیون‌کشتی به خوبی ثابت کرده می‌تواند منابع مالی موردنیاز ورزش اول کشور را تا حدود بسیار زیادی تامین کرده و شرایطی برای کشتی مهیا ساخته که برنامه‌هایش را آبرومندانه اجرا کند. اگر هم برای افزایش بودجه ورزش اول کشور به اندازه توقعات و افتخارآفرینی‌های کشتی اعتراض و انتقادی می‌کند، تلاش در راه بالابردن سطح کمی و کیفی بودجه کشتی به اندازه انتظارات از ورزش اول کشور است و اختلاف در این حد که برای افزایش بودجه کشتی تلاش و مبارزه کند، نه تنها معقولانه و پذیرفتنی است، بلکه بسیار هم ستودنی و ارزشمند است. اما اگر علیرضا دبیر مراقب بعضی از اطرافیان فدراسیون‌کشتی باشد، خیلی موثرتر می‌تواند بر اختلافات کشتی با وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک فائق آید.

رییس فدراسیون‌کشتی با انتخاب محمد بنا و پژمان درستکار از حاشیه‌های فنی اطراف تیم‌های‌ملی کاسته (قطعاً مخالفت‌های شخصی را نمی‌توان در زمره امور فنی محسوب کرد) و به نتایجی بعضاً تاریخی و دور از ذهن و تصور دست یافته است. ولی متاسفانه با مسئولیت دادن به بعضی افراد که در حد و اندازه جایگاهی که نصیبشان شده، نیستند و دائماً در فدراسیون ایجاد اختلاف کرده، با حرفها و رفتارشان، دلسوزان کشتی را از علیرضا دبیر و فدراسیون‌کشتی دور کرده و برآتش اختلافات و کدورتها می‌دمند، باید تجدیدنظر کند. رییس فدراسیون اگر این دوست نمایان تمامیت‌خواه را که بر علیه همه ( اعم از هیاتهای کشتی استانها، مسئولان و دست‌اندرکاران کمیته‌های داخل فدراسیون و …..) حرف می‌زنند، از کشتی دور کند، عوامل اصلی بسیاری از حاشیه‌ها و اختلافات درونی و بیرونی فدراسیون را از پیشِ‌پای کشتی برداشته است.

حتما ببینید

فدراسیون کشتی آمریکا خواستار تجدید نظر ایران شد

به گزارش ورزش کده ، فدراسیون کشتی آمریکا از ایران خواست درباره عدم سفر به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *