انتقال مالکیت تراکتور به مجتمع مس سونگون

به گزارش ورزش کده ، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس توضیحاتی درباره جلسه انتقال مالکیت تراکتور به مجتمع مس سونگون ارائه کرد. سایت اخبار ورزش کده همراه شما ورزشی ها می باشد.

انتقال مالکیت تراکتور به مجتمع مس سونگون

به گزارش “ورزش کده”، شب گذشته اعلام شد طی جلسه‌ای با حضور نمایندگان مجلس ورزقان، تبریز و …، فاطمی‌امین وزیر صمت، سعد محمدی نماینده شرکت مس و سردار خرم استاندار آذربایجان شرقی جلسه‌ای برای تعیین تکلیف وضعیت باشگاه‌های تراکتور و ماشین‌سازی و انتقال مالکیت آنها به مس سونگون برگزار و مقرر شد این شرکت از این پس مالک تراکتور باشد.

الله‌وردی دهقانی، نماینده مردم ورزقان و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با “ورزش سه”، در خصوص برگزاری جلسه شب گذشته برای تعیین تکلیف تراکتور و ماشین‌سازی اظهار کرد: در این جلسه درباره استقلال مس سونگون از شرکت ملی مس، طرح‌های توسعه شرکت مس سونگون و مطالبات قانونی شهرستان و استان از شرکت ملی مس و کمک‌های اجتماعی، فرهنگی و … و در ذیل این‌ها حمایت از تیم‌های تراکتور و ماشین‌سازی صحبت شد.

او ادامه داد: هر دو تیم تبریز طرفدار دارند ولی تراکتور یک تیم لیگ برتری و پرطرفدار آسیاست و به نوعی یک تیم ملی محسوب می‌شود که به سراسر کشور تعلق دارد ولی این روزها دچار مشکل شده و گفتیم کمک کنیم تا مجتمع مس سونگون جلو بیاید و به این باشگاه کمک کند.

دهقانی اضافه کرد: جا دارد از آقای زنوزی که پشتیبانی مالی از تراکتور داشتند و اعلام کردند حاضر به واگذاری این باشگاه هستم، تشکر کنم. در جلسه شب گذشته نیز مقرر شد تا سریعا و طی ۴۸ ساعت مراحل انتقال تراکتور و ماشین‌سازی به مس سونگون اتفاق بیفتد.

نماینده مردم ورزقان در مجلس پیرامون ارزش‌گذاری باشگاه تراکتور برای انتقال به مس و کارشناسی مبلغ آن، ابراز کرد: باید خیلی زود ارزش و بدهی‌های تیم تراکتور مشخص شود تا انتقال مالکیت آن به مس صورت بگیرد چون تراکتور، یک سرمایه اجتماعی برای نظام، حاکمیت و کل کشور است و اگر این شرایط ادامه‌دار باشد، فرصت‌ها به تهدید علیه استان و حتی کشور تبدیل خواهد شد و بخاطر همین، تراکتور هرچه زودتر باید از این شرایط خارج شود.

دهقانی تصریح کرد: باشگاه مس سونگون امکانات ورزشی خوبی دارد و دارای ۱۷ تیم ازجمله فوتبال در رده‌ها و رشته‌های مختلف است و به همین دلیل قرار شد تا تراکتور و ماشین‌سازی «به‌صورت کامل» به مس سونگون منتقل شود.

رئیس کمیته معدن مجلس شورای اسلامی یادآور شد: باشگاه مس سونگون از این پس مدیریت تراکتور را برعهده خواهد داشت و ان‌شاالله این تیم را برای ایجاد نشاط اجتماعی و شادی مردم و همچنین توسعه فوتبال مدیریت خواهد کرد. بالاخره شمال غرب یکی از قطب‌های فوتبال کشور است و نیاز بود چنین کاری انجام شود.

او با اشاره به اینکه زنوزی دیگر توان حضور در تراکتور را نداشت، عنوان کرد: یک شخص نمی‌تواند از عهده هزینه‌های زیاد باشگاه بزرگی مثل تراکتور بربیاید و از سوی دیگر این تیم از طرفداران زیادی بهره می‌برد که همه آنها توقع موفقیت دارند؛ لذا از تمام نمایندگان آذربایجان شرقی، وزیر صمت، استاندار، امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان تشکر می‌کنم که تلاش کردند تا انتقال مالکیت تراکتور به مس سونگون اتفاق بیفتد.

دهقانی در خصوص اینکه گفته می‌شود نماینده زنوزی در جلسه شب گذشته آنها حضور نداشت، عنوان کرد: جلسه ما ۴ مصوبه درباره مسائل مختلف مجتمع مس سونگون داشت که اهمیت آنها خیلی زیاد بود و اینکه حمایت مالی و مدیریتی از تراکتور صورت بگیرد، هزینه‌های خیلی کمی در مقابل توسعه صنعت مس در ورزقان، خواهد داشت.

او ادامه داد: حدود ۳۴ هزار میلیارد تومان باید در ورزقان برای توسعه صنعت مس و معادن هزینه کنیم و بالاخره شرکت مس سونگون، مجموعه بسیار بزرگی است که فرصتی برای سرمایه‌گذاری دارد.

نماینده مردم ورزقان در مجلس تاکید کرد: شرکت ملی مس سونگون برای درست کردن زیرساخت‌ها در منطقه آذربایجان باید سالانه حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان هزینه کند و این مسئله مطالبات قانونی است که هنوز انجام نشده و باید صورت بپذیرد. بنابراین بودجه تراکتور از این رقم، بسیار کم و جزئی خواهد بود و همچنین در صورتی که مس مدیریت صحیح داشته باشد، باشگاه بزرگ تراکتور می‌تواند هزینه‌های خودش را دربیاورد.

بنابر گزارش “ورزش کده”، با صحبت‌هایی که دهقانی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس عنوان کرد، می‌توان این نتیجه را گرفت که اگر حتی یک‌پنجم مبلغ ۱۵۰۰ میلیارد تومان(که معادل ۳۰۰ میلیارد تومان خواهد شد)، به تراکتور اختصاص پیدا کند، این تیم می‌تواند گران‌ترین تیم لیگ برتر را ببندد و علاوه بر باز کردن پنجره نقل و انتقالاتی و بستن پرونده‌ها، یک تیم مدعی و پرستاره داشته باشد.

حتما ببینید

پیروزی گل گهر برابر تراکتور

به گزارش ورزش کده، دیدار تیم های تراکتور و گل گهر سیرجان در هفته اول با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *