آخرین اخبار از سانحه بالگرد رئیس جمهوری

آخرین اخبار از سانحه بالگرد رئیس جمهوری

به گزارش ورزش کده : پس از اعلام خبر وقوع حادثه برای بالگرد حامل رئیس جمهور تیم‌های امدادی به محل وقوع حادثه اعزام شدند. سایت اخبار ورزش کده همراه شما ورزشی ها می باشد.

آخرین اخبار از سانحه بالگرد رئیس جمهوری

بعدازظهر امروز – یکشنبه ۳۰ اردیبهشت- خبرهایی از وقوع سانحه برای بالگرد حامل رئیس جمهور در “جنگل دیزمار” مرکزی بین روستای برازین و اردشیر استان آذربایجان شرقی منتشر شد.

آیت‌الله رئیسی، حجت الاسلام آل هاشم امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و چند تن دیگر از همراهان از جمله سرنشینان این بالگرد هستند که به گفته وزیر کشور فرود سخت داشته است.

با وجود رسیدن تیم‌های امدادی به منطقه، شرایط سخت آب و هوایی و مه سنگین تلاش گروه‌های امدادی را با سختی روبرو کرده است.

آیت‌الله رئیسی صبح امروز برای افتتاح سد مشترک قیزقلعه‌سی بر روی رودخانه مرزی ارس به استان آذربایجان شرقی سفر کرد.

وزیر کشور وقوع این حادثه را تایید و اعلام کرد که عملیات جست و جو زمان بر است.

حدود یک ساعت بعد از زمان اعلام وقوع سانحه برای بالگرد حامل رئیس جمهور و همراهان وی به امدادگران، تیم‌های امدادی به منطقه عمومی ورزقان که حادثه در آنجا روی داده، رسیدند و جست و جوها آغاز شد.

2023852
ابتدا ۲۰ تیم امدادی و پهپادی از استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان به منطقه اعزام شدند اما به دلیل صعب العبور بودن منطقه، شرایط کوهستانی و جنگلی آن و همچنین شرایط آب و هوایی نامناسب بویژه مه شدید، عملیات جست و جو و نجات زمانبر خواهد بود.

به دلیل مه شدید امکان استفاده از بالگرد برای جست‌وجوها امکان پذیر نیست.

اخبار ایرنا از امدادرسانی به حادثه دیدگان این سانحه به شرح زیر است:

اعزام دو فروند هواپیمای پیشرفته و بالگردهای ویژه روسیه به تبریز

۱:۱۱ دستیار ویژه رئیس‌جمهور روسیه در تماس مجدد با معاون اول رئیس جمهور ضمن اعلام جلسه فوق العاده پوتین با حضور مقامات عالی دولتی روسیه و سفیر ایران، گفت: تا ساعتی دیگر دو فروند هواپیمای پیشرفته با بالگردهای ویژه به همراه ۵۰ نیروی امداد حرفه‌ای کوهستان به تبریز اعزام خواهد شد.

عملیات جستجو برای یافتن بالگرد ریئیس جمهور با آرایش نظامی ادامه دارد.

۰:۰۰ فرمانده سپاه عاشورای استان آذربایجان شرقی با اعلام اینکه نیروهای مسلح و گروه‌های جهادی در عملیات جستجوی بالگرد حامل رئیس جمهور و هیئت همراه شرکت دارند، گفت: پایش منطقه به صورت آرایش نظامی ادامه دارد.

ارتباط تلفنی رئیس جمهور عراق با مخبر در پی سانحه بالگرد رئیس جمهور

۲۳:۴۹ رئیس جمهور عراق در گفتگوی تلفنی با معاون اول رئیس‌جمهور کشورمان ضمن ابراز نگرانی برای سانحه پیش آمده برای رئیس جمهوری اسلامی ایران، برای وی و هیئت همراه از طرف دولت و ملت عراق آرزوی سلامتی کرد.

فرمانده کل سپاه به محل سانحه بالگرد رئیس جمهور رفت.

۲۲:۴۸ فرمانده کل سپاه و جمعی از فرماندهان سپاه پس از سانحه برای بالگرد رئیس جمهور، به منطقه رفتند تا ضمن بررسی مورد، دستورات را برای تسریع در جستجو صادر کند.

امیدواریم تا دقایق آینده شاهد خبر خوش باشیم

۲۱:۲۹ یعقوب سلیمانی، دبیر کل جمعیت هلال احمر با حضور در ستاد مدیریت شرایط اضطراری جمعیت هلال احمر گفت: ۱۵ تیم عملیاتی واکنش سریع در منطقه حادثه حضور دارند. ۵ تیم عملیاتی هلال احمر به مختصات اعلامی توسط سازمان هوافضا، نزدیک شده‌اند. ستاد ملی مدیریت شرایط اضطراری جمعیت هلال احمر تشکیل شده و آمادگی کامل وجود دارد. گزارشاتی مبنی بر تماس از افراد حاضر در بالگرد رئیس جمهور داشتیم که در حال بررسی صحت و سقم آن هستیم.

اطلاعیه شماره ۳ هلال احمر در مورد بالگرد رئیس جمهور

ستاد ملی مدیریت شرایط اضطراری هلال‌احمر در اطلاعیه شماره ۳، آخرین اقدامات جست‌وجو در سانحه بالگرد رئیس جمهوری را تشریح و اعلام کرد که اخبار منتشرشده مبنی بر رسیدن امدادگران به بالگرد حامل رئیس جمهوری، خلاف واقع بوده و صرفا گمانه زنی است.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد مسکو آماده کمک به عملیات جست‌وجو و نجات درباره سانحه بالگرد حامل رئیس‌جمهور و همچنین تحقیقات درباره علت حادثه است.

کمیسر مدیریت بحران اتحادیه اروپا اعلام کرد که این اتحادیه در حال فعال کردن خدمات ماهواره‌ای کوپرنیک در پی حادثه بالگرد حامل رئیس جمهور ایران است.

۲۱:۲۹ محل دقیق سانحه بالگرد رئیس جمهور در منطقه‌ای بین اردشیر و برازین از توابع شهر ورزقان اعلام شده است. منطقه به صورت سنگلاخ و مه‌آلود و بارانی است و این شرایط امدادرسانی را بسیار سخت کرده است. حدود ۲۴۰ نفر از امدادگران هلال احمر به منطقه اعزام شده‌اند و در روستای اوزی مستقر هستند. تیم‌های پهپادی، امدادی و مرکز ارتباطات رادیویی هلال احمر در منطقه حضور دارند.

برقراری تماس با دو همراه رئیس جمهور در بالگرد/ حادثه سختی نبوده است.

۲۱:۱۵ معاون اجرایی رئیس‌جمهور با اشاره به اقدامات انجام شده در یافتن بالگرد رئیس‌جمهور، گفت: با دو نفر از همراهان رئیس‌جمهور در چند نوبت ارتباط برقرار کرده‌ایم و به نظر می‌رسد که حادثه سختی نبوده است.

ستاد ملی مدیریت شرایط اضطراری هلال‌احمر در اطلاعیه‌ شماره ۲ خود که ساعت ۲۱ منتشر شد، اعلام کرد ۲۴۰ امدادگر در محل حادثه حضور دارند و در حال حاضر روستای اوزی، محل استقرار تیم‌های پشتیبان، خودروهای امدادی، آمبولانس بیمارستان، تیم پهبادی، ارتباطات رادیویی هلال‌احمر است.

رئیس جمعیت هلال احمر ساعت ۲۱ شامگاه یکشنبه اعلام کرد: ۶۵ تیم تخصصی جست و جو و نجات در منطقه حادثه بالگرد رئیس جمهور در حال جست و جو هستند.

پیرحسین کولیوند افزود: لحظه به لحظه به تیم‌های امدادی اضافه می‌شود اما شرایط منطقه سخت است و امکان جست و جو را کندتر کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به تاریکی شب، شرایط آب و هوایی و بارندگی، جست و جو تا حدودی کندتر شده است و تقریبا مناطقی که احساس می‌شود این بالگرد وجود داشته باشد، تیم‌های ما به محل نزدیک می‌شوند و امیدواریم خدا کمک کند که به نتیجه برسیم.

۲۰:۴۰ رهبر معظم انقلاب اسلامی امشب در دیدار جمعی از خانواده‌های سپاهیان پاسدار که به مناسبت شب میلاد امام رضا(ع) برگزار شد، با ابراز تاثر از حادثه نگران کننده عصر امروز برای رئیس جمهور محترم و همراهان ایشان گفتند: امیدواریم خداوند متعال رئیس جمهور محترم و مغتنم و همراهان ایشان را به آغوش ملت برگرداند. همه برای سلامت این جمع خدمت‌گزار دعا کنند. ملت ایران نگران و دلواپس نباشند، هیچ اختلالی در کار کشور به وجود نمی‌آید.

۲۰:۳۳ وزیر کشور در آخرین گفت و گوی خود گفت: رئیس‌جمهور بعد از حادثه همه نیروها بسیج شدند؛ همه گروه‌ها اعم از سپاه، ارتش، فراجا، هلال‌احمر، نیروهای مردمی و تمام روستاییان به صورت خودجوش و با علاقه به دنبال پیدا کردن محل حادثه هستند. با توجه به اینکه منطقه شیب‌تند و جنگل است و از سوی دیگر شاهد بارش باران شدید هستیم، کاملا دید سخت است و به همین دلیل هنوز متاسفانه به نقطه مدنظر نرسیده‌اند اما نیروها در منطقه حضور وسیعی دارند و امیدواریم با دعای مردم عزیز هر چه سریعتر به نقطه حادثه برسند. مردم عزیز توجه داشته باشند که تنها مرجع رسمی اعلام اخبار صدا و سیما است و صحبت‌هایی که در شبکه‌های مختلف می‌شود سند و مرجعیتی ندارد.

۲۰:۲۹ ستاد ملی مدیریت شرایط اضطراری هلال‌احمر در اطلاعیه شماره یک خود نوشت؛ ۲۳۰ امدادگر واکنش سریع و تخصصی کوهستان هلال‌احمر از ساعات اولیه در محل حادثه حاضر و در مسیر رسیدن به نقطه احتمالی حادثه هستند. گزارش‌های اولیه حاکی است محل احتمالی حادثه شناسایی شده و امدادگران در این مسیر در حال حرکت هستند. در حال حاضر جهت تقویت تیم‌های امدادی و به‌کارگیری تمامی امکانات، ۱۵ تیم آنست هلال‌احمر (سگ‌های زنده‌یاب) در حال جست‌وجوی منطقه هستند.

تا این لحظه «هیچ» خبر جدیدی نیست

۲۰:۰۸ سخنگو و دبیر هیأت دولت نوشت: شرایط سخت و پیچیده‌ای را تجربه می‌کنیم؛ این حق مردم و رسانه‌ها است که در جریان آخرین اخبار حادثه بالگرد رئیس‌جمهور قرار گیرند اما با توجه به مختصات محل حادثه و شرایط جوی، تا این لحظه «هیچ» خبر جدیدی وجود ندارد. در این لحظه‌ها، صبر و دعا و اعتماد به گروه‌های امدادی راهگشاست.

اطلاعیه شماره یک ستاد ملی مدیریت شرایط اضطراری هلال‌احمر درباره حادثه بالگرد رئیس جمهور

جمعیت هلال احمر در نخستین اطلاعیه خود که ساعت ۲۰ شامگاه یکشنبه منتشر شد، اعلام کرد: ۲۳۰ امدادگر واکنش سریع و تخصصی کوهستان هلال‌احمر از ساعات اولیه در محل حادثه حاضر و در مسیر رسیدن به نقطه احتمالی حادثه هستند.

گزارش‌های اولیه حاکی است محل احتمالی حادثه شناسایی شده و امدادگران در این مسیر در حال حرکت هستند. اکنون برای تقویت تیم‌های امدادی و به‌کارگیری همه امکانات، ۱۵ تیم آنست هلال‌احمر (سگ‌های زنده‌یاب) در حال جست‌وجوی منطقه هستند.

اعزام ۴ تیم جست وجوگر تخصصی به محل وقوع سانحه

۱۹:۵۸ دبیر مرکز کنترل و هماهنگی اضطراری جمعیت هلال احمر گفت: به دستور رئیس جمعیت هلال احمر همان لحظات اول سانحه بالگرد رییس‌جمهور، ستاد اضطراری تشکیل شد. هر خبری از طریق این ستاد یا رئیس جمعیت هلال احمر منتشر خواهد شد و بقیه اخبار تأیید نمی‌شود. اخبار مبنی بر مفقود شدن تیم عملیاتی هلال احمر واقعیت ندارد و تکذیب می‌کنیم. متأسفانه شرایط جوی به گونه‌ای است که مه و بارندگی وجود دارد و رصد هوایی از طریق پهپاد امکان پذیر نیست.

حضور یگان ویژه و تکاوری پلیس در منطقه

۱۹:۵۳ سردار منتظرالمهدی سخنگوی فراجا از حضور نیروهای امدادی و یگان‌های ویژه و تکاوری پلیس به همراه یگان موتورسوار در مناطق صعب‌العبور و همچنین سگ‌های آموزش دیده در منطقه احتمالی سانحه هلی کوپتر رییس جمهور خبرداد.

اعزام مرزبانان و تیم‌های امدادی به محل حادثه

فرمانده مرزبانی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از اعزام مرزبانان و تیم‌های امدادی به محل حادثه فرود سخت بالگرد حامل رئیس‌جمهور و همراهان وی خبر داد.

سردار احمدعلی گودرزی گفت: از ابتدای دریافت خبر بروز حادثه برای بالگرد حامل رئیس جمهور اسلامی ایران و همراهان وی، دستورات لازم جهت اعزام مرزبانان به محل حادثه صادر شد و مرزبانان در کنار دیگر تیم‌های امدادی در حال جست‌وجو هستند.

وی ادامه داد: همه امکانات و تجهیزات برای تسریع در عملیات جستجو نیز به محل حادثه اعزام شده‌ است.

تذکر دادستانی تهران به برخی افراد رسانه‌ای درباره سانحه بالگرد حامل رئیس جمهور

دادستانی عمومی و انقلاب تهران در پی سانحه بالگرد حامل رئیس‌جمهور به برخی افراد رسانه‌ای که با تولید محتوا درباره وقوع این حادثه اخبار کذبی منتشر کردند، تذکر داد.

طی ساعات گذشته و با انتشار اخباری در رابطه با سانحه بالگرد حامل رئیس‌جمهور برخی افراد رسانه‌ای با تولید محتوا درباره وقوع این حادثه اخبار کذبی منتشر کردند.

در نتیجه این اتفاق دادستانی عمومی و انقلاب تهران با ورود به این موضوع طی ساعات گذشته به تعدادی از افرادی که تشویش اذهان عمومی کرده بودند تذکر داده است.

همه امکانات درمانی در محل وقوع حادثه برای بالگرد رئیس جمهور مستقر شده است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: همه امکانات درمانی، پزشکی و اتوبوس آمبولانس،‌ پزشکان متخصص و جراحان در محل منطقه مس سونگون که بالگرد حامل رئیس جمهور دچار سانحه شد، مستقر شده است.

بهرام عین‌اللهی اظهار داشت: اکنون ما در منطقه در مس سونگون هستیم و همه نیروهای امدادی مشغول جست و جو برای یافتن بالگرد حامل رئیس جمهور و همراهان هستند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه منطقه بسیار مه‌آلود است، به همین دلیل امکان جست و جو بسیار سخت است اما با این وجود همه امکانات درمانی اتوبوس آمبولانس، جراح و پزشکان در محل مستقر هستند.

۱۹:۴۸ رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به ارتش، سپاه و فرماندهی انتظامی دستور داد از همه ظرفیت‌های خود برای تفحص و امدادرسانی به بالگرد حامل رئیس‌جمهور و همراهان وی استفاده کنند.

۱۹:۱۵ تا این لحظه هنوز اطلاع موثقی از محل سقوط به دست نیامده است، گروه‌های جدید امدادی و برخی کوه نوردان به تیم امداد و نجات پیوسته‌اند. هوا کم کم رو به تاریکی می‌رود و باران هم آغاز شده است و اما جستجو همچنان ادامه دارد. گروه‌های امداد و نجات خود را به محلی که تصور می‌شد بالگرد رئیس‌جمهور دچار حادثه شده، رسانده‌اند اما بارنگی موجب ایجاد گل و عبور سخت خودروها و افراد شده است. اطلاعات نشان می‌دهد که محل جستجو در ارتفاعات است و امکان حضور با خودرو وجود ندارد و امدادگران ناچار به حرکت با پای پیاده هستند و لذا عملیات امداد و نجات را به مشکل روبرو کرده است.

۱۸:۵۳ وزیر بهداشت هم که به تبریز سفر کرده در گفت و گویی بیان کرد: در منطقه مس سونگون هستیم، همه نیروهای امدادی مشغول جست و جو هستند و منطقه بسیار مه آلود است و به همین دلیل امکان جست و جو خیلی سخت شده است. همه امکانات درمانی اتوبوس آمبولانس جراح و پزشکان در محل مستقر هستند تا اقدامات درمانی پس از پیدا شدن بالگرد را انجام دهیم.

هوای مه آلود منطقه؛ جست‌وجوها ادامه دارد

۱۸:۳۹ طبق گزارش های میدانی، هوا به شدت مه آلود است و مجددا موج جدیدی از مه مشاهده می‌شود و در حال حاضر میزان به حدی است که دید به زیر ۱۰ متر رسیده و امداد را سخت کرده است هنوز اطلاع موثقی از محل سقوط به دست نیامده؛ به دلیل بدی شرایط جوی امکان جست و جو و پرواز بالگرد نیست و امداد و نجات به صورت زمینی انجام می‌شود.

۱۸:۰۰ رئیس هلال احمر از افزایش تیم‌های امدادی اعزامی به منطقه از ۲۰ به ۴۰ تیم خبر داد و گفت: منطقه را پایش می‌کنیم با توجه به نشانه‌هایی که در منطقه داریم شرایط جوی بسیار نامساعد و سخت گذر است اما با تمام تلاش اقدامات جست وجو انجام می‌شود. از پهپاد استفاده کردیم اما با توجه به شرایط جوی هوا امکان جست و جوی هوایی وجود ندارد. از طریق نیروهای واکنش سریع در حال جست و جو هستیم این منطقه یک منطقه کوهستانی سخت گذر است و تا تبریز ۲ ساعت فاصله دارد.

۱۷:۵۵ در جلسه فوق العاده هیأت دولت پس از دریافت خبر فرود سخت بالگرد رئیس‌جمهور با دستور محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور، اعضای جلسه مسئول پیگیری امور محموله شدند. مخبر با تشکیل جلسه فوق العاده به منظور بسیج همه امکانات برای پیگیری وضعیت رئیس جمهور دستورهای لازم را صادر کرد.

۱۷:۵۲ سخنگوی دولت هم با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد: با دستور معاون اول رئیس جمهور وزیر بهداشت و معاون اجرایی رئیس جمهور به منطقه اعزام شدند.

وی ادامه داد: معاون اجرایی رئیس‌جمهور نیز به همراه بخشی از اعضای دولت عازم تبریز شدند.

اعزام ۸ آمبولانس به محل وقوع سانحه بالگرد حامل رئیس جمهور/ امکان امداد هوایی وجود ندارد

۱۷:۴۳ سخنگوی اورژانس کشور از اعزام ۸ دستگاه آمبولانس به منطقه وقوع سانحه برای بالگرد حامل رئیس جمهور خبر داد و گفت: به دلیل مه شدید امکان امداد هوایی وجود ندارد.

۱۷:۳۷ براساس گزارش‌هایی که اهالی روستاهای اطراف محل بروز حادثه داده‌اند، هلیکوپتر حامل رئیس جمهور و همراهانش در منطقه جنگلی دیزمار بین روستای اوزی و پیر داوود دچار سانحه شده است. ️اهالی این منطقه که در شمال ورزقان در استان آذربایجان شرقی قرار دارد، گفته‌اند که ساعتی پیش صداهایی در این منطقه شنیده شده است.

️بیش از ۲۰ تیم امداد و نجات با تجهیزات کامل از جمله پهپاد و سگ‌های زنده‌یاب به منطقه اعزام شده‌اند و در کنار آنها گروه‌هایی از تکاوران و نیروهای مخصوص نیروهای مسلح نیز برای کمک به عملیات جستجو در منطقه حضور دارند.

️به دلیل صعب‌العبور بودن منطقه و همچنین شرایط جوی نامساعد بویژه مه غلیظ در منطقه عملیات جستجو و نجات زمانبر است.

۱۶:۱۷ بالگرد حامل رئیس‌جمهور حین بازگشت از افتتاح سد «قیز قلعه سی» در منطقه جنگلی دیزمار بین روستای اوزی و پیر داوود دچار سانحه شد.

آیت‌الله رئیسی، حجت الاسلام آل هاشم امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، خلبان، کمک خلبان، کروچیف(یعنی دستیار خدمه پرواز) سر تیم حفاظت و یکی از محافظین و چند تن دیگر از همراهان از جمله سرنشینان این بالگرد بودند.

شرایط سخت آب و هوایی و مه سنگین تلاش گروه‌های امدادی را با سختی روبرو کرده است.

حتما ببینید

فوری و رسمی: تراکتور واگذار شد!

فوری و رسمی: تراکتور واگذار شد!

به گزارش ورزش کده : باشگاه تراکتور از واگذاری امورات خود به هیئت فوتبال خبر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *