ستاره غایب ایران صاحب یک رکورد دست نیافتنی

ستاره غایب ایران صاحب یک رکورد دست نیافتنی

به گزارش ورزش کده، ستاره غایب ایران صاحب یک رکورد دست نیافتنی. 18 ملی‌پوش والیبال ایران سابقه بازی در 10 دوره لیگ جهانی و لیگ ملت‌ها در پست مدافع میانی دارند. سایت اخبار ورزش کده همراه شما ورزشی ها می باشد.

والیبال ایران در سال 2013 برای نخستین بار سهمیه حضور در لیگ جهانی را به دست آورد و از آن زمان تاکنون تجربه حضور در پنج دوره لیگ جهانی و پنج دوره لیگ ملت‌ها را در کارنامه خود دارد.

در آستانه یازده سالگی جهانی شدن والیبال ایران، طبق آمار و اطلاعات دپارتمان ارتباطات فدراسیون والیبال، والیبال مردان ایران در 10 دوره لیگ جهانی و لیگ‌ ملت‌ها 129 بار به میدان رفته است که بر اساس داده‌های آماری پست مدافعان میانی، سیدمحمد موسوی تیم ملی والیبال را در 103 مسابقه همراهی کرده است و با کسب 906 پوئن بهترین عملکرد را بین 18 بازیکن این پست والیبال ایران داشته است.

این بازیکن که رکوردش برای سال‌ها بدون مدعی خواهد ماند، با کسب میانگین 8.79 پوئن در هر مسابقه، نفر نخست این داده آماری است. سید همچنین هشت بار بهترین بازیکن ایران در این مسابقات بوده است و در سه بازی نیز عنوان بهترین بازیکن زمین را به دست آورده است.

محمد ولی‌زاده که در سال 2023 برای نخستین بار به عنوان مدافع میانی در لیگ ملت‌ها تیم ملی ایران را همراهی کرد، در 12 دیدار موفق به کسب 72 امتیاز شد و در رتبه دوم بهترین مدافعان میانی کشورمان در این رقابت‌ها قرار گرفت.

عادل غلامی دیگر مدافع میانی والیبال ایران در این مسابقات است که در 52 مسابقه موفق به کسب 306 پوئن شده و کسب میانگین 5.88 امتیاز در هر مسابقه را برای خود به ثبت رسانده است.

علی شفیعی، مسعود غلامی و علی اصغر مجرد دیگر بازیکنان ایران در این پست هستند که به ترتیب با کسب 257، 129 و 96 پوئن در رتبه‌های چهارم تا ششم امتیازآورترین بازیکنان پست مدافع میانی در 10 دوره لیگ جهانی و لیگ ملت‌ها قرار دارند.

تیم ملی والیبال ایران در مجموع 129 مسابقه خود موفق به کسب 11 هزار و 90 پوئن شده است که بازیکنان مدافع میانی دو هزار و 135 امتیاز برابر با 19.25 درصد کل امتیازات تیم کشورمان در این مسابقات بوده است.

حتما ببینید

فوری و رسمی: تراکتور واگذار شد!

فوری و رسمی: تراکتور واگذار شد!

به گزارش ورزش کده : باشگاه تراکتور از واگذاری امورات خود به هیئت فوتبال خبر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *