شیوع امیکرون در تیم ملی هندبال

به گزارش ورزش کده ، سرمربی تیم ملی هندبال گفت: نمی‌دانم بازیکنان به ویروس امیکرون مبتلا شدند یا خیر! سایت اخبار ورزش کده همراه شما ورزشی ها می باشد.

شیوع امیکرون در تیم ملی هندبال

مانوئل فرناندز در نشست خبری تیم ملی هندبال اظهار کرد: روز گذشته با تیم ملی عراق یک بازی دوستانه داشتیم و در آن بازی برخی از بازیکنان احساس خوبی نداشتند. بعد از شام دیشب برخی از بازیکنان حال‌شان خوب نبود و دکتر احتمال درگیری آنها با انواع کرونا را داده است.

وی افزود: با توجه به اینکه برخی بازیکنان حال‌شان خوب نیست. امروز را استراحت دادیم تا ببینیم چه می‌شود. قرار بود فردا به رومانی برویم و با توجه به قانون آنجا که اگر تیم با کرونا درگیر شود، تمام تیم تحت قرنطینه قرار می‌گیرند، تصمیم گرفتیم با همه تمهیداتی که در نظر گرفته شده بود، حضور در این تورنمنت را لغو کنیم.

سرمربی تیم ملی هندبال گفت: این اتفاق خیلی سریع رخ داد و مجبور شدیم که به فدراسیون رومانی بگوییم که نمی‌توانیم برویم، چون با توجه به قوانین آنجا اگر تست بازیکنی مثبت شود، باید 15 روز همه تیم قرنطینه شوند.

وی در پاسخ به این‌ سوال که آیا این بیماری به بازی با تیم عراق مربوط می‌شود یا خیر، گفت: ارتباطی به مسابقه نداشت. قبل از مسابقه اول الله‌کرم استکی درگیر شد. ما فکر می‌کردیم آنفلوآنزا است اما گویا که این قضیه حادتر بود. سایر بازیکنان هم درگیر شدند. علائم بازیکنان به آنفلوآنزا نزدیک بود اما تاکید شد که تست گرفته شود و در نهایت این کار انجام شد. دیروز در خلال بازی با عراق چند بازیکن را داشتیم که حال مساعدی نداشتند.

فرناندز در پاسخ به این‌ سوال که آیا این بیماری اُمیکرون است؟ گفت: من دقیقا نمی‌دانم چه شده است‌. نمی‌دانم که می‌توان امیکرون را تشخیص داد یا خیر. ما زمانی که الله‌کرم استکی را به خانه فرستادیم، اعلام کرد که خانواده آنها هم درگیر شده‌اند. بازیکنان خیلی حال بدی ندارند و در شرایط سختی نیستند اما تب و بدن درد دارند.

سرمربی تیم ملی هندبال گفت: امروز قرار بود شما سر تمرینات باشید اما بازیکنان بیمار شدند و امروز و فردا را به آنها استراحت دادیم. اگر شرایط بهتر شود، قول می‌دهم که باز هم بازدید از اردوی تیم ملی داشته باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که از بابت لغو رومانی نگرانی ندارید و چه برنامه جایگزینی را در نظر دارید؟ گفت: برنامه رومانی لغو و تمام شد. برنامه جایگزین داریم و قرار است با عراق و عمان بازی کنیم. با توجه به اینکه عمان در اصفهان است، بعد از ظهر هماهنگ کردیم که اگر امکان دارد دو بازی داشته باشیم. برنامه جایگزین برای رومانی همین است که اعلام کردم.

فرناندز در خصوص وضعیت برادران استکی برای حضور در اردوی تیم ملی کشورمان یادآوری کرد: الله‌کرم استکی در این اردو حضور داشت و ایده من این بود در مسابقات رومانی از او استفاده کنیم تا به ریکاوری کامل برسد. نمی‌خواستم تا قبل از این فشار اردویی 10 روزه را تحمل و در رومانی هم مجددا تحت فشار باشد. او بعد از سه روز تمرین در ناحیه زانو درد داشت و خواستم استراحت کند و اعلام کرد حال خوبی ندارد و شرایطی را به من گفت که امیدوارم آنفلوآنزا باشد. سجاد استکی هم در کویت بازی می‌کند. او درد جزئی در زانو داشت و فرصت دادیم تا ریکاوری کند. سجاد مشکلی ندارد و دوم ژانویه به تیم اضافه می‌شود و در کنار ما خواهد بود.

وی در ادامه درباره تمهیدات لازم برای رعایت نکات بهداشتی تاکید کرد: بچه‌ها در هتل آکادمی مستقر هستند. هر کدام کوچک‌ترین احساس ناراحتی داشته باشند، پیگیری می‌شود و در اتاق خود حضور دارند. بچه‌ها همه دوز دوم و تعدادی سه دوز واکسن دریافت کرده‌اند. باز هم در تلاش هستیم شرایط بهتری را برای آنها فراهم کنیم و به صورت مداوم نکات بهداشتی را یاداوری می‌کنیم. به جز تمرینات، در سایر موارد بازیکنان همیشه از ماسک استفاده می‌کنند.

سرمربی تیم ملی هندبال در پایان گفت: با کرونا باید زندگی کرد. بهترین بازیکن جهان در تیم فرانسه هم دچار کرونا شده است. این از مواردی است که کار زیادی از دست ما برنمی‌آید. من فقط امیدوارم که مشکلات کمتری در این رابطه داشته باشیم و از فردا کار خود را بتوانیم ادامه دهیم.

همچنین ناصر سلیمی سرپرست تیم ملی هندبال در این نشست گفت : نکته قابل توجه این است که‌ تست همه بازیکنان منفی شد و هیچ تست مثبتی نداشتیم. اکنون 7 نفر هستند که آنفلانزا دارند. برای این سفر همه هزینه‌ها از جمله بلیت رفت و برگشت، هزینه ناهار و شام و … پرداخت شده، اما به خاطر چند مورد آنفلانزا این سفر لغو شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *