شانس آزمون برای ماندن در رم افزایش یافت

شانس آزمون برای ماندن در رم افزایش یافت

به گزارش ورزش کده : اگر رم به عنوان ششمین سهمیه ایتالیا راهی لیگ قهرمانان شود، با در اختیار داشتن منابع مالی بیشتر، ممکن است قرارداد آزمون را دائمی کند. سایت اخبار ورزش کده همراه شما ورزشی ها می باشد.

شانس آزمون برای ماندن در رم افزایش یافت

پایان روند شکست‌ناپذیری بایرلورکوزن و قهرمانی آتالانتا در لیگ اروپا، می‌تواند در اتفاقی نادر منجر به کسب سهمیه ششم ایتالیا در لیگ قهرمانان اروپا شود مگر اینکه اتفاقات دیگری در هفته پایانی سری آ رخ دهد.

باخت بایرلورکوزن در فینال لیگ اروپا، اولین شکست این فصل تیم آلونسو پس از 52 بازی بود و باعث شد که بنفیکا حداقل فعلاً نتواند به صورت مستقیم راهی لیگ قهرمانان شود و در دورهای مقدماتی و پلی آف شرکت کند.

پس از قهرمانی در بوندس‌لیگا، پیروزی شاگردان ژابی آلونسو در فینال دوبلین جایگاه دیگری را در این رقابت‌ها باز می‌کرد که در این صورت و از میان تیم‌هایی که برای مسابقات مقدماتی واجد شرایط هستند، به بنفیکا، باشگاهی با بهترین رنکینگ می‌رسید.

اما با پیروزی شاگردان گاسپرینی، این سناریو منتفی است و بنفیکا باید امیدوار باشد که تیم ایتالیایی در یکی از رتبه‌های سوم یا چهارم سری آ قرار بگیرد زیرا بنفیکا جایگاه بهترین رتبه در میان باشگاه‌های حاضر در مراحل مقدماتی را از آن خود کرده است.

آتالانتا که قهرمانی لیگ اروپا را از آن خود کرد، در صورتی که سری آ را در رتبه پنجم به پایان برساند، از طریق جایگاه اختصاص یافته از سوی لیگ اروپا راهی لیگ قهرمانان اروپا خواهد شد.

در این صورت بنفیکا از کسب سهمیه حضور مستقیم در لیگ قهرمانان بازخواهد ماند و رم نیز جواز حضور در لیگ قهرمانان اروپا را کسب می‌کند، زیرا با توجه به عملکرد خوب تیم‌های ایتالیایی و آلمانی در اروپا، بوندس‌لیگا و سری آ پنج تیم نماینده در این مسابقات خواهند داشت و سهمیه پنجم به جالوروسی می‌رسد.

به عبارت ساده‌تر، اگر آتالانتا که با 36 بازی و 66 امتیاز در رتبه پنجم است، فصل را در همین رتبه و پایین‌تر از بولونیا و یوونتوس که هر دو با 37 بازی و 68 امتیاز سوم و چهارم هستند، به پایان برساند، آنگاه تیم گاسپرینی از طریق سهمیه قهرمانی در لیگ اروپا به لیگ قهرمانان می‌رود، نه سهمیه ایستادن در رتبه پنجم.

می‌دانیم که ایتالیا پنج سهمیه حضور در لیگ قهرمانان دارد، اینتر و میلان سهمیه خود را قطعی کرده‌اند، یوونتوس و بولونیا نیز سوم و چهارم می‌شوند، آتالانتا نیز که از طریق قهرمانی در لیگ اروپا سهمیه را کسب کرده رتبه پنجم آنها در لیگ محاسبه نمی‌شود، در نتیجه رم با ایستادن در رتبه ششم جدول سری آ، می‌تواند آن سهمیه آخر ایتالیا را به خود اختصاص دهد چرا که با وجود قرار گرفتن آتالانتا در رتبه بهتر از رم، اما تیم گاسپرینی از طریق قهرمانی اروپا سهمیه خود را دریافت کرده بوده است در نتیجه جایگاه پنجمی آنها سهمیه‌ای را اشغال نمی‌کند.

در حال حاضر آتالانتا با دو امتیاز کمتر از یوونتوس (در هفته آخر میزبان مونزا خواهد بود) و بولونیا (آنها خارج از خانه در جنوا بازی خواهند کرد) در رده پنجم قرار دارد اما نسبت به این دو تیم یک بازی کمتر دارد. این بدان معناست که اگر شاگردان جیان پیرو گاسپرینی در دو دیداری که باید در خانه انجام دهند، برابر تورینو (26 مه) و فیورنتینا (2 ژوئن) پیروز شوند، در رتبه سوم یا چهارم قرار خواهند گرفت. در نتیجه سهمیه‌ای به رم نمی‌رسد.

اما اگر نتایج دو بازی آتالانتا و تک بازی یوونتوس و بولونیا به‌گونه‌ای رقم بخورد که تیم گاسپرینی پنجم شود، در نتیجه ششمین سهمیه ایتالیا در لیگ قهرمانان اروپا به تیم ششم لیگ می‌رسد که در اختیار رم قرار دارد.

کسب سهمیه لیگ قهرمانان می‌تواند خبر خوبی برای سردار آزمون نیز باشد. در آن صورت رم به پاداش قابل توجهی می‌رسد و ممکن است بتواند برای فعالسازی بند قرارداد مهاجم ایرانی خود، با لورکوزن وارد مذاکرات جدی‌تری شود.

حتما ببینید

فوری و رسمی: تراکتور واگذار شد!

فوری و رسمی: تراکتور واگذار شد!

به گزارش ورزش کده : باشگاه تراکتور از واگذاری امورات خود به هیئت فوتبال خبر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *